Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
402 posty 5950 komentarzy

DelfInn

DelfInn - Domena: eukarionty, Królestwo: zwierzęta, Typ: strunowce, Podtyp: kręgowce, Gromada: ssaki, Rząd: walenie, Podrząd: zębowce, Rodzina: delfinowate, Rodzaj: Delphinus, Gatunek: delfin zwyczajny (na zdjęciu d. butlonosy)

25 marca 2020 r. w Fatimie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi

 

Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, skierowaną do kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, do aktu poświęcenia Portugalii i Hiszpanii Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 25 marca 2020 w Fatimie, zostanie również dołączona Polska.

Modlitwa aktu poświęcenia zostanie odmówiona przez kardynała D. António Marto na zakończenie Różańca o godz. 18.30 (godz. 19.30 – polskiego czasu), całość będzie transmitowana  na żywo poprzez stronę internetową Sanktuarium Fatimskiego

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Akt oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

 

 

źródło: https://www.ekspedyt.org/2020/03/25/na-prosbe-abp-stanislawa-gadeckiego-polska-zostanie-poswiecona-niepokalanemu-sercu-maryi-fatima-25-marca-2020-r

 

 

 

KOMENTARZE

 • Tutaj jest polska strona tego wydarzenia :
  https://niepokalanesercemaryi.pl/

  Każdy Polak powinien wziąć w tym udział.
 • @Jan Paweł 11:04:25
  o, dzieki. wlasnie mialem to dokleic :)
  na uwage zasluguja te slowa:

  W związku z nadzwyczajną sytuacją, w której znalazła się nagle nasza Ojczyzna i cała Europa, jesteśmy świadkami niespotykanych dotąd zmian: zamknięte sądy, uczelnie, szkoły, muzea, galerie handlowe, przeciążone służby lekarskie i nadwyrężone zasoby medyczne, miliony osób odbywające de facto domową kwarantannę, wśród których wiele pozbawionych swoich stałych źródeł dochodu – takiej sytuacji nie było w Europie od czasów II wojny światowej. *Być może nigdy w historii nie zdarzyło się także, aby w tak wielu miejscach naraz miliony katolików z powodów sanitarnych nie mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej. Zagrożenia, które stoją przed nami, Polską i całym światem są znacznie poważniejsze niż sama kwestia epidemii koronawirusa*.

  W czasach zagrożeń i kryzysów najgorętsza modlitwa nie zwalnia z wytrwałego i roztropnego działania, które jest oczywistym porządkiem rzeczy. Z drugiej strony zakładanie, jakoby modlitwa była niepotrzebna, jest bluźnierczym policzkiem wymierzonym Bogu. To tak, jakbyśmy Mu powiedzieli: nie jesteś nam potrzebny, damy radę bez Ciebie.

  Dlatego w tej nadzwyczajnej sytuacji apelujemy do wszystkich Polaków, duchowieństwa i władz Rzeczypospolitej o wspólne dokonanie aktu zawierzenia Polski i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi w święto Zwiastowania Pańskiego dn. 25 marca bieżącego roku.
 • Oczywiście w ślad za tym aktem musi...
  pójść nasza deklaracja przestrzegania Prawa Bożego.
  Pan Bóg w zeszłym roku, na Wielkanoc, dał nam ponownie Jego Prawo z Jego komentarzem, tym razem z zastrzeżeniem :"jeżeli i teraz nie przyjmiecie Mojego Prawa, to na świat spadną nowe choroby i kataklizmy".

  Swoje Prawo dał nam Pan Bóg w ramach "Orędzi na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły" a przychodzi z nimi do Grzechyni do Ks Natanka i tam można kupić te 10 Przykazań w formie książkowej
 • @DelfInn 11:10:45
  Trzeba sobie zadać pytanie : kto cieszy się z tego że kościoły są praktycznie zamknięte, a w niektórych krajach praktycznie ustała uświęcająca świat Przenajświętsza Ofiara?
 • @Jan Paweł 11:18:46
  https://deon.pl/kosciol/wlochy-ksiadz-odprawia-msze-na-dachu-kosciola-w-neapolu-,813057
 • Dotyczy tych od intencji 5 osób
  Pozostałym zamknięty Kościół podczas Mszy
  Jest adoracja poza Mszami to sposób
  Żeby Wierzący do Kościoła śmiało szli
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031