Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
402 posty 5952 komentarze

DelfInn

DelfInn - Domena: eukarionty, Królestwo: zwierzęta, Typ: strunowce, Podtyp: kręgowce, Gromada: ssaki, Rząd: walenie, Podrząd: zębowce, Rodzina: delfinowate, Rodzaj: Delphinus, Gatunek: delfin zwyczajny (na zdjęciu d. butlonosy)

We Włoszech nikt nie zmarł na tego wirusa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prof. Matteo Bassetti: dyrektor szpitala w Genui i Prezydent włoskiego Stowarzyszenia do Spraw Infekcji:

 

Tłum. wypowiedzi od 9 minuty – za Bibuła.com:

„Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi – że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza. Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych …  to jest dla mnie bardzo smutne … jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę … ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie … Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu – robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (Przypisek tłum.: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka – nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać – i oczywiście, znajdować).

Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza – ale nic niebezpiecznego! Również te 30 osób które zmarły w Chinach – to była też normalna grypa.

– Jak się ma ze środkami ostrożności? Co mamy robić?

– Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media … to jest śmieszne … niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego. Znaleziono tyle przypadków, bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów – przypisek tłum.). Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało … nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł.

– Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją… Czy mają normalnie pracować?

– Ludzie są tak zaprogramowani … ty masz normalnie wykonywać swoją pracę … nie blokujcie życia w waszym mieście … bo wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie … problem nie istnieje. Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciągle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia …To jest grypa. Jeżeli ciągle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa.

– Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala?

– Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz … ci (tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja) … lekarze boją się mediów. Ja tego sobie nie wymyśliłem – to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4% ! To jest o wiele poważniejsze niż wirus. Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala … zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”

18.03.2020

Z: https://www.ekspedyt.org/2020/03/24/dyrektor-szpitala-w-genua-i-prezydent-wloskiego-stowarzyszenia-do-spraw-infekcji-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-na-tego-wirusa/#comment-78812

Za: Bibula.com


 

 

KOMENTARZE

 • i komu wierzyć
  ?
 • @interesariusz z PL 23:31:20
  Jak to komu?
  Rządowi i WHO!
 • @interesariusz z PL 23:31:20
  Weź kalkulator i sobie oblicz może...
 • @interesariusz z PL 23:31:20
  wlasnie tez mam ten klopot....

  pozdrawiam
 • @Franek Ganek 00:28:39
  Jak to było z tym pokojem?
  Że sie go w sercu nosi, czy cus tak w tym guście?
  A jak nie to podreczniki. Ktore w efekcie i tak nic dadza, tak?
 • @interesariusz z PL 23:31:20
  Nie gniewaj się czasem... Nie mam nic przeciwko Tobie ale zdaje się, że straszliwie panikujesz i trochę mi się zrobiło szkoda...
  Doceniam Ciebie jako blogera i człowieka (choćby za to jak mi pomagałeś w walce z cenzurą na NEonie).

  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 00:35:44
  Nie bądź taki przebiegły...
  Chwilę mi zajęło napisanie poprzedniego komentarza...
  A poza tym masz lepszy sposób na pogłębianie zrozumienia u siebie i innych? Bo nie bardzo dostrzegam...
 • @DelfInn 00:35:44
  A jak nie masz... to masz:

  (7) I wy niegdyś tak postępowaliście, kiedyście w tym żyli. (8) A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych! (9) Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami,

  (10) a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył. (11) A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus. (12) Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, (13) znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!
  (List do Kolosan 3:7-13)
 • @DelfInn 00:35:44
  (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. (29) Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? (30) Po co też i my wystawiamy się na niebezpieczeństwo każdej godziny? (31) Zapewniam was, przez chlubę, jaką mam z was w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, że każdego dnia umieram. (32) Jeżeli tylko ze względu na ludzi potykałem się w Efezie z dzikimi zwierzętami, to cóż mi stąd za pożytek? Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy. (33) Nie łudźcie się! Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje (34) Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię!
  1Kor15
 • @Franek Ganek 00:50:23
  Bóg zapłać. Właściwie możesz mi tu wkleić całe Pismo Święte.
  Ale przecież obaj wiemy, że nie w tym rzecz. Dlatego pozwoliłem sobie na sugestię, abyś prowadził własne notki.
  Bóg jest propozycja.
  I jest zawsze,

  Sursum corda!
 • @interesariusz z PL 23:31:20
  Czy Bog Ciebie opuscil.
  Nie rozumiesz ze to masowa akcja psychologiczna wymierzona w ludzkosc?
  Jak trudno skojarzyc ze swiat peka w szwach od globalnego dlugu, gospodarki zagrozone sa gigantycznym upadkiem i wlasnie teraz wybucha psychuszka na skale globu i kaza kazdemunsie chowac po domach, dystansowac sie od siebie i de fakto zamykaja caly swiat, 7 miliardow ludzi...w dodatku codziennie rozwijajac coraz to.bardziej apokaliptyczny scenariusz w dodatku naposany na zamowienie i odczytywany nam z prompterow kazdego dnia z obsesja maniakalna do przezygania przez miedzynarodowe korporacje medialne ktore zatrudniaja ludzi ktorzy sprzedali dusze?
  To stara sztuczka uzywana od zarania dziejow i nazywana kiedys magia.
  Faraonowie, krolowie, cesarze, wodzowie, otoczeni zawsze byli i nadal sa, armoa kaplanow ktorzy 'magia' kontruluja dla nich poglowie niewolnikow.
  Rzady to nowa forma faraona ze swita a kaplanami sa naukowcy specjalosci..
  Rozumiesz juz ze w tym kontekscie, religia jest nauka...od poczatkundo konca przemyslana by uzyc ja przeciwko ludzkosci jako bat na niewolone i zniewalane stado.
  Jak poszukasz w glowie o poczatkach nauki i jakie sily stoja za jej uformowaniem na skale globalna, w poczatkowej fazie, to latwo wydedukujesz kto steruje losami tej planety.
 • @DelfInn 01:06:28
  Ja próbuję pokazywać, że to nie takie tam bajki... I dla mnie w tym rzecz a Tobie też polecam uważne czytanie wklejonych wersetów a nie uznawanie, że już znam i nic nowego tam nie znajdę... Może się to przydać choćby dlatego by poprzez zapamiętanie (konkretnych form) słów można było łatwo odszukać w wyszukiwarce odpowiedni do kontekstu dyskusji fragment - dlatego posługuję się jedną wersją, tj. Biblią Tysiąclecia.

  Notki mógłbym pisać ale kto chce słuchać (oprócz Ciebie)?
  Może najpierw warto przekonać do Biblii (i nie tylko)...?

  Dziękuję serdecznie.
 • @DelfInn 01:06:28
  Widzisz jak działał Święty Paweł... Raz zawstydzał - raz pocieszał... Raz gorący a raz zimny - nie letni.
  Moje prawdziwe drugie imię to Paweł.

  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 01:06:28
  Chociaż moja śp. babcia od strony mamy wybrała mi imię Franciszek, ale nie przeszło... w pewnym sensie :-)
 • @DelfInn 01:06:28
  Sam sprawdź.
  Masz hasło: zawstydz
  https://www.biblia.info.pl/biblia.html
  Ustaw na Nowy Testament w opcjach wyszukiwania...
 • @Franek Ganek 01:23:44
  Pawel przekazal wiele prawdy o bkzych zasadach i o planach na zakonczenie ery...
  a przy okazji posial chwast w zboze.
  Splonie razem ze zbozem, oczyszczajacym ogniem.
  Kto uwierzyl ze wystarcza deklaracje ten odejdzie z kwitkiem...moze z powrotem, do szkoly...
  Kto wstanie i ruszy, pomimo przeciwnosci, watpliwosci, moze nawet wbrew swojej instyktownej naturze, a wypelni powierzona role, bycia czlowiekiem na obraz i podobienstwo Stworcy, ten przysposobi sie w zbroje i dotrze do krolestwa niebieskiego ukrytego tam w mapie nocnego nieba.
 • @eonmark 01:20:08
  litosci...

  https://www.youtube.com/watch?v=XC7TN3vAbT8
 • @Franek Ganek 01:23:44
  OK.
 • @Franek Ganek 01:33:07
  Ale Paweł pisal też listy. W których pokazywał związki Słowa Bozego z rzeczywistością, z doczesnością. Dzięki tym wykładom mamy co mamy i kim jestesmy, Uwzgledniajac grzeszne wpadki, oczywiscie. Ja nie mam wiele do powiedzenia przeciw temu z czym przychodzisz...a przychodzisz chyba wszedzie ;) ale tylko pragne Cię zachęcić abyś te nauki czasem skomasował, a wowczas ujrzysz w komentach, jak są liche,
  Znaczy wroc, poprzez te komenty.
 • @eonmark 01:36:29
  Dlaczego nie spróbujesz uzasadnić swoich (póki co) oskarżeń?
 • @DelfInn 01:47:37
  Kto nie widzi ten nie umie dobrze spojrzeć.
  Ale nie przeczę, że są liche... czy słabe... Nie jest moim zamiarem wywyższanie się nad kogokolwiek...
  Jednak wyrywkowe czy pospieszne czytanie na nic się nie przyda... Koniecznie trzeba widzieć kontekst. Nie tylko rozmowy z konkretnym rozmówcą ale i wszystkich rozmów prowadzonych aktualnie pod danym artykułem, a nawet na całym forum NEonu... a nawet jeszcze szerzej...

  PS: Na dzisiaj (a właściwie to na wczoraj:) zakończę... Może przez ten czas jak się prześpię pojawią się jakieś argumenty...
 • @eonmark 01:36:29
  Tam gdzie Delfinn napisał o związku z doczesnością masz uwiarygodnienie słów listów Apostoła Pawła... Między innymi to.

  Dobranoc.
 • @DelfInn 01:47:37
  Także jak chcesz oceniać to czemu się przyglądałeś tylko a w czym sam nie brałeś aktywnego udziału to raczej na pewno będziesz miał problem...
  Tak nie doszukasz się kontekstu... Jest dla każdego indywidualny...
  Taki zawsze powie o innym, że "sam robi to co krytykuje"...
  Proszę się włączać w dyskusję - najlepiej z krytyką a nie przytakiwaniem tylko... Samo przyglądanie się z boku nie jest przyglądaniem się w lustrze (z pokorą).

  Dobranoc.
 • @Franek Ganek 01:59:38
  Dobranoc.

  https://www.youtube.com/watch?v=YUkGw38Es0g
 • @Franek Ganek 00:37:30
  nigdy się nie gniewam, chociaż modyfikuję swoje zachowanie pod wpływem zarzutów,

  ja panikuję ?

  nie stronię od wykonywania czynności, które winienem wykonać.

  Z drugiej strony idea żyjącej strony się zawaliła z powodu braku zainteresowania.
  https://interesariusz.neon24.pl/post/153917,quo-vadis-vox-populi-39-wojna-o-nasze-dusze
 • @eonmark 01:20:08
  NIe rozumiem,

  oczywiście dopuszczam, iż wszystkie statystyki są naciągane,
  ale do głowy mi nie przychodzi, iż wirus nie istnieje.
 • W sumie u nas
  też jedna zmarła na sepsę, ale nie na Sars-2.
 • @interesariusz z PL 09:49:33
  Coś może i jest ale dopóki sam nie zobaczysz pod mikroskopem elektronowym (zamiast wierzyć w testy, których skuteczność jest minimalna - podobnież do 35%) i nie porównasz z dostępnymi oficjalnie danymi to nie możesz mieć pewności...?
  Poza tym zobacz ile chorób czy sposobów umierania jest wymalowanych i wypisanych na paczkach papierosów - czy naprawdę jesteś w stanie uwierzyć, że SAMO palenie tytoniu powoduje takie skutki? Przecież na to składa się wiele czynników. Jak na przykład raka nie powodują jedynie substancje zawarte w tytoniu ale czynników kancerogennych jest mnóstwo, choćby nawet ten był jednym z większych.
  Czy wśród zmarłych rzekomo na nowego wirusa bada się inne (ewentualne) przyczyny?

  Zawsze warto dbać o higienę i zdrowy styl życia al e bez przesady... Wychowywanie dzieci w sterylnych warunkach nie zwiększa odporności a wręcz przeciwnie raczej. Podobnie tu może być lepiej jak organizm zacznie nabywać odporność zanim ewentualnie wirus zmutuje... Bo czy da się to powstrzymać przez izolowanie się? Czy warto dopuszczać jednocześnie gorsze konsekwencje dla ludzkości?

  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 01:38:06
  Dopiero teraz wysłuchałem... Ładne. Dzięki.
  Chyba trochę się zdrzemnę jeszcze bo za wcześnie musiałem wstać... Chociaż smutne trochę... Mimo wiadomo, że jak zajdzie to i wzejdzie.
  :-)
 • Wrocław: Ewakuacja oddziału szpitala przy Grabiszyńskiej. 16 pielęgniarek ma koronawirusa
  "Koronawirus w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Zaraziło się nim tu od pacjenta aż szesnaście pielęgniarek i salowych oraz sześciu pacjentów. Rano informowaliśmy, że personel placówki objęto kwarantanną po tym gdy okazało się, że jedna z leczonych tu osób ma koronawirusa. Wtedy testy potwierdziły obecność wirusa u czterech pielęgniarek i jednego pacjenta, w ciągu dnia pojawiły się informacje o kolejnych chorych. Cały oddział został ewakuowany."
  (...)
  Źródłem zakażenia jest najprawdopodobniej pacjent, który leżał tu z zapaleniem płuc. Wyszedł ze szpitala 16 marca w dobrym stanie, a po trzech dniach trafił do szpitala na Koszarową zakażony koronawirusem.

  Kwarantanną objęto 51 osób. Od wszystkich pobrano wymazy i skierowano na badania na obecność koronawirusa."
  https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-ewakuacja-oddzialu-szpitala-przy-grabiszynskiej-16-pielegniarek-ma-koronawirusa/ar/c1-14877563

  Blogerzy bagatelizujący COVID-19 wykazują się ignorancją i głupotą gdyż ich lekceważące posty wobec epidemii wpływają na lekceważące, nieodpowiedzialne a wręcz głupie zachowanie potencjalnych czytelników i ich rodzin i znajomych co może dać całkiem dużą armię roznoszących chorobę. Pamiętajmy, że okres inkubacji wynosi 2-3 tygodnie co znaczy, że nosiciel może zarażać a sam nie mieć objawów. Źle rozumiana wolność oznacza ANARCHIE i z tym mamy do czynienia na portalu neon24.pl gdzie antyszczepionkowcy mają swoje "centrum dowodzenia".
 • @Tomasz M. Wandala 17:25:26
  Cytuję:
  neon24.pl gdzie antyszczepionkowcy mają swoje "centrum dowodzenia".
  Moze nie centrum dowodzenia, ale jest tu znacznie mniej tępych baranów.
  Jak będzie szczepionka na COVID-19 sam pierwszy nadstawisz raciczkę?
  https://www.salon24.pl/u/moraine/160609,bill-gates-uzyjmy-szczepionek-aby-zmniejszyc-populacje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031